Ohlédnutí za oslavami 50. výročí

MŠ a ZŠ Ústavní Praha 8 oslavila v letošním roce 50. výročí od svého založení. Proto v úterý 18. 6. 2024 proběhl nejen na školním hřišti, ale i v budově školy zábavný program, kde se mohli žáci a jejich rodiče setkat s jak současnými, tak bývalými učiteli a absolventy.

Během bohatého programu si děti i dospělí mohli vyzkoušet různé aktivity, např. lukostřelbu, skákání přes švihadlo, bumper ball, cornhole nebo slack line. Na podiu k zajímavým vystoupením patřila určitě taneční čísla žáků školy. Dále mohli návštěvníci vidět vystoupení skupiny historického šermu Bohemica Sanguis, které pomohla zorganizovat paní učitelka Kolumpková, členka skupiny, ukázku skákání přes švihadlo skupiny Švihej a pěvecký koncert skupiny The Folks, jejíž zpěvačka je naše paní učitelka Janovská.

V budově školy si zájemci prohlédli retro učebnu, začetli se do kronik naší školy, prohlédli si tvorbu našich žáků z dílen fyziky nebo si mohli zahrát s robůtky. Učitelé školy pro návštěvníky připravili i malé překvapení v podobě svých dětských fotografií, díky nimž mohl vzniknout i Kahoot kvíz „Poznej své učitele“. Pro všechny pozvané hosty bylo připraveno malé pohoštění v naší sborovně, které pomohly připravit žákyně 8. třídy.